O mnie

Arleta Matysiak
Właściciel szkoły

Nazywam się Arleta Matysiak i jestem właścicielką szkoły językowej AngloStrefa. Jestem absolwentką Uniwersytetu Westminster, w Wielkiej Brytanii mieszkałam kilka lat ucząc języka angielskiego i tam właśnie zrodził się pomysł założenia szkoły językowej pomagającej kursantom doskonalić umiejętność mówienia tak, by czuli się bezpiecznie i pewnie używając języka obcego.

Od 2010 roku, kiedy to powstała szkoła, zarówno ja, jak i zespół lektorów, dokładamy wszelkich starań, by ten cel urzeczywistnić. Z dumą mogę stwierdzić, że naszą pracę docenia wielu naszych kursantów, ponieważ przez wiele lat towarzyszymy im w rozwoju umiejętności językowych i z radością dzielą się z nami osiągnięciami w tej dziedzinie.

Podczas edukacji w Polsce i Wielkiej Brytanii przekonałam się, jak ważną rolę spełnia znajomość języka w życiu codziennym i jaką barierę stanowi czasami niedostateczna umiejętność porozumiewania się w obcych językach. Miałam okazję pracować z uczniami na różnych poziomach i w różnych grupach wiekowych, w szkole brytyjskiej, a także z obcokrajowcami używającymi języka angielskiego jako obcego. Dlatego też wizja szkoły i refleksje stanowiące jej podstawę wynikają z moich osobistych doświadczeń i rozmów z osobami, które trudności w używaniu języka doświadczyły w praktyce. Tę wiedzę praktyczną wykorzystujemy co dzień w naszej szkole.

A prywatnie? Jestem żoną, mamą Oliwiera i Julii. Rola pracującej mamy wymaga ogromnej energii, ale dzięki szczerej motywacji i chęci do ciągłego rozwijania swoich umiejętności z radością podchodzę do nowych wyzwań. Uwielbiam czytać, ale moją największą pasją i nieodzowną częścią mojego życia jest sport, a w szczególności bieganie, które pozwala mi pokonać granice fizyczne, a także odpocząć, odnaleźć harmonię i naładować baterie.

Serdecznie Państwa zapraszam do rozpoczęcia przygody z językiem obcym w AngloStrefie.
Arleta Matysiak
MA in Bilingual Translation
właściciel szkoły

Certyfikaty: