Małgorzata Mazur,
metodyk/lektor

Nazywam się Małgorzata Mazur i w Anglostrefie jestem lektorem języka angielskiego i hiszpańskiego, a także metodykiem. W moim kilkunastoletnim życiu zawodowym jako lektor spotykałam się z uczniami w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania.

Jako metodyk współpracuję z zespołem doświadczonych lektorów, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą z uczniami, ale sami również z chęcią rozwijają swoje umiejętności w różnych dziedzinach, nie tylko zawodowych. Jestem głęboko przekonana, że znajomość języków obcych otwiera nie tylko możliwości zawodowe, ale i umożliwia komunikację pomiędzy ludźmi na całym świecie praktycznie w każdej dziedzinie. Stąd moje przekonanie, że uczenie się języka to nie tylko zapamiętywanie, ale przede wszystkim relacja i komunikacja z drugą osobą – uczestnikiem kursu lub lektorem, dlatego w swojej pracy staram się pielęgnować wartości pozwalające na swobodną komunikację w języku obcym. Wymaga to zarówno pracy nad słownictwem jak i kontaktu z drugim człowiekiem, który przekazany przez nas komunikat odbiera i na niego reaguje.

Zajęcia urozmaicam wszelkiego rodzaju ćwiczeniami, grami, dyskusjami i metodami pozwalającymi na swobodne wykorzystanie zdobytej wiedzy i mam nadzieję, że moi uczniowie odczuwają radość, jaką przynosi umiejętność posługiwania się językiem obcym nie tylko w klasie, ale i poza nią.

Ważne jest dla mnie rozwijanie zainteresowań w różnych dziedzinach. Mam ich kilka. Sportowo Nordic Walking (jestem wiceprezesem stowarzyszenia NW Garrosa Team w Sieradzu) i joga. Interesuje mnie także kino i muzyka (przede wszystkim bluesowa). Uwielbiam czytać i podróżować w Polsce i za granicą. Wszystkie te pasje pomaga mi realizować znajomość języków obcych. Poza angielskim i hiszpańskim posługuję się też w stopniu podstawowym językiem francuskim, biernie znam rosyjski a w swojej językowej podróży kilka lat poświęciłam też na naukę arabskiego. Języki obce to nie tylko moja praca, ale i sposób na realizowanie pasji i zainteresowań bez większych ograniczeń. Jak powiedział Edward de Waal „Z językami, wszędzie jesteś w domu”. Moim celem jest przekazanie tej myśli innym.