Maria Kuna, lektor

Nazywam się Maria Kuna. Odkąd pamiętam towarzyszy mi uczucie, iż nauczycielstwo mam we krwi. Aktualnie kończę studia pedagogiczne na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją pedagogiki wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego.  W AngloStrefie pracuję nauczając metodą Teddy Eddie, Savvy Ed oraz Direct Method. W szkole panuje niezwykła atmosfera, która pozwala – nam – lektorom oraz kursantom na rozwinięcie skrzydeł – to właśnie wpływa na fakt, że moja praca sprawia mi ogromną satysfakcję.

Kiedy uczę, staram się przede wszystkim inspirować swoich podopiecznych. Największą radość sprawia mi obserwowanie ich postępów, a najmilszą nagrodą za mój wysiłek jest ich uśmiech i entuzjazm. Moim głównym celem jest przede wszystkim ukazanie, iż poznawanie języka obcego nie jest tylko koniecznością – to inspirująca przygoda, która może przerodzić się w pasję (Na co sama jestem dowodem!). To pasja, która w dzisiejszych czasach jest kluczem do pełnego zrozumienia otaczającego nas świata.

W swojej codziennej pracy opieram się na indywidualnym podejściu do ucznia, co jest głównym postulatem nowoczesnego nauczania, którego jestem zwolenniczką. Każdy z uczniów ma odmienne predyspozycje – moim zadaniem jest dostosowanie aktywności do aktualnie panujących potrzeb.

Prywatnie jestem miłośniczką zwierząt, wędrówek górskich oraz muzyki lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Wolny czas najchętniej spędzam na łonie natury obcując z literaturą anglojęzyczną bądź jeżdżąc na rowerze.
Zapraszam!