Lektorzy

Lektorzy

ARLETA MATYSIAK

Z zawodu i z zamiłowania jestem tłumaczką i anglistką z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka. W 2002-2003 roku uczyłam języka angielskiego w szkole podstawowej i gimnazjum. W latach 2003-2007 mieszkałam w Wielkiej Brytanii, gdzie ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie Westminster uzyskując tytuł magistra o specjalizacji: tłumaczenia pisemne i ustne (Master of Arts in Bilingual Translation and Interpreting). Uzyskałam również status QTS (Qualified Teacher Status), który uprawnia mnie do nauczania w brytyjskich szkołach państwowych. Przez dwa lata miałam przyjemność nauczać w jednej z takich szkół, co pozwoliło mi nie tylko dogłębnie poznać tamtejszy system szkolnictwa, ale także zaznajomić się z brytyjską kulturą i obyczajami. Przez cały okres pobytu w Anglii, w ramach współpracy z firmami tłumaczeniowymi, zajmowałam się tłumaczeniem symultanicznym na konferencjach i spotkaniach biznesowych.

Serdecznie zapraszam do mojej szkoły!

Paulina Cymerman

Witajcie, jestem absolwentką filologii angielskiej ze specjalizacją nauczycielską. Od kilku lat jestem lektorką języka angielskiego w szkole językowej AngloStrefa, natomiast wcześniej pracowałam z młodzieżą gimnazjalną. Możliwość nauczania dzieci, młodzieży oraz dorosłych jest moją pasją, a nawet pewnego rodzaju misją. Każda z tych grup wiekowych jest inna co sprawia, że moja praca jest niezwykle interesująca. W nauczaniu dzieci fascynuje mnie ich naturalność w przyswajaniu języków obcych oraz niezłomna ciekawość świata, w młodzieży otwartość oraz brak barier w komunikacji, natomiast w grupie dorosłych uczniów niezwykle cenię zdyscyplinowanie, świadomość wyznaczonych/postawionych sobie celów, a także silną motywację do nauki. Szczególnie interesują mnie zagadnienia dotyczące wpływu indywidualnych cech ucznia na jego sukces w nauce języka angielskiego oraz motywowanie i aktywizacja moich uczniów w procesie nauczania. Sama bardzo lubię uczyć się języków obcych oraz poznawać kulturę i historię tych krajów. Pamiętajcie, że dla nas każdy z Was jest ważny jako człowiek, a nie jedynie jako kursant.

Magdalena Furmańska

Cześć! Nazywam się Magdalena Furmańska. Jestem doświadczonym pedagogiem. Uwielbiam uczyć i obserwować postępy w nauce języka angielskiego moich kursantów. Podczas moich zajęć kładę nacisk na komunikację. Zależy mi, aby moi uczniowie bez kompleksow posługiwali się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Podchodzę do każdego inaczej, koncentrując się na jego potrzebach i możliwościach. Kilkuletni pobyt w Wielkiej Brytanii pogłębił moje zainteresowanie tym językiem i krajem dlatego dużą wagę przywiązuję do ciekawostek kulturalnych i fonetyki. Angielski jest moja pasja, którą mam szczęście dzielić ze swoimi uczniami. Oprócz nauczania języka obcego kocham również taniec. Pracowałam 10 lat z dziećmi i młodzieżą jako instruktor tańca współczesnego i jazzu. Czas spędzam również na czytaniu literatury anglojęzycznej i słuchaniu muzyki.

Marta Figura Wasielewska

W momencie, w którym zetknęłam się z nauką języka angielskiego wiedziałam, że to jest to, co sama chcę robić w przyszłości. Miałam 10 lat i już wtedy, poprzez bycie samoukiem, dążyłam do bycia nauczycielem tego wspaniałego języka. Jak widać, marzenia się spełniają! Praca w AngloStrefie to czysta przyjemność. Staram się, aby nawet ten cichy uczeń uśmiechnął się i przełamał w mówieniu. Lubię się śmiać, a wręcz uwielbiam, kiedy robią to moi uczniowie (oczywiście staramy się nie być za głośno), dzięki czemu nabierają chęci do dalszej aktywnej nauki. Najlepszą nagrodą dla nauczyciela jest zadowolenie i postępy ucznia, oraz taka mała iskierka w oku pojawiająca się za każdym razem, kiedy uczeń zrozumie nowy materiał. Wtedy właśnie wiem, że dobrze wykonuję moją pracę. Niezależnie od tego, czy uczę dzieci, młodzież czy dorosłych, ja również uczę się od moich uczniów. Uczę się różnorodności charakterów, podejścia danych osób do nauki, a przede wszystkim tego, jak mogłabym to wykorzystać w nauczaniu i w osiąganiu lepszych efektów. Zawsze słucham sugestii uczniów i robię co w mojej mocy, aby urozmaicać im każdą lekcję.

Małgorzata Mazur

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, lektorem i tłumaczem języka angielskiego od 2003 roku, a od 2010 roku także lektorem języka hiszpańskiego. Jestem też certyfikowanym egzaminatorem egzaminu z języka angielskiego, TOEIC. Nauka języków obcych interesowała mnie od dzieciństwa, uczyłam się języka angielskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego i arabskiego. Nauczaniem zaraziła mnie prawdopodobnie moja babcia, nauczycielka języka polskiego. Moją pasją są także podróże, podczas których przekonałam się, jak ważne we współczesnym świecie są umiejętności komunikacji i jak przydatna jest znajomość języków obcych.Teraz mogę realizować swoje językowe pasje przekazując swą wiedzę i doświadczenia uczniom. Dokładam wszelkich starań, by prowadzone przeze mnie zajęcia przynosiły pożądane efekty, a także by były nastawione przede wszystkim na praktyczne zastosowanie języka obcego. Z AngloStrefą współpracuję od 2012 roku, uczę różne grupy wiekowe.

Małgorzata Wiśnik

Nazywam się Gosia Wiśnik. Jestem lektorem języka angielskiego w szkole językowej AngloStrefa i uwielbiam tu pracować, bo tu nudy nie ma. To co robię dostarcza mi dużo satysfakcji, bo zapewnia bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem oraz ciągłą wymianę informacji: z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Bardzo cenię pracę z dziećmi. Dzieci są otwarte, szczere, spontaniczne i najszybciej przyswajają wiadomości, a poprzez włączenie do nauki różnych form zabaw, dzieciaki jeszcze bardziej się angażują, co przy metodzie bezpośredniej nauczania języka obcego daje świetne rezultaty. Moją największą radością jest obserwowanie postępów w nauce moich uczniów.