O mnie

O mnie

Witam w anglostrefa.eu!

Z zawodu i z zamiłowania jestem tłumaczką i anglistką z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka. W 2002-2003 roku uczyłam języka angielskiego w szkole podstawowej i gimnazjum. W latach 2003-2007 mieszkałam w Wielkiej Brytanii, gdzie ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie Westminster uzyskując tytuł magistra o specjalizacji: tłumaczenia pisemne i ustne (Master of Arts in Bilingual Translation and Interpreting). Uzyskałam również status QTS (Qualified Teacher Status), który uprawnia mnie do nauczania w brytyjskich szkołach państwowych. Przez dwa lata miałam przyjemność nauczać w jednej z takich szkół, co pozwoliło mi nie tylko dogłębnie poznać tamtejszy system szkolnictwa, ale także zaznajomić się z brytyjską kulturą i obyczajami. Przez cały okres pobytu w Anglii, w ramach współpracy z firmami tłumaczeniowymi, zajmowałam się tłumaczeniem symultanicznym na konferencjach i spotkaniach biznesowych.

W okresie letnim pracowałam w szkole językowej Rutland School of English. Uczyłam języka angielskiego dzieci, młodzież i dorosłych przyjeżdżających na kursy z Rosji, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Węgier oraz Polski.

Aby efektywnie uczyć języka obcego, niezbędna jest umiejętność wzbudzenia w uczniu zainteresowania tym językiem. Metody, które stosuję opierają się głównie na konwersacji i operowaniu „żywym językiem”, co przede wszystkim pomaga skutecznie komunikować się w danym języku obcym. Wpajanie pozbawionych kontekstu, sztywnych reguł gramatycznych jest nieefektywne i często prowadzi do zniechęcenia. Podczas prowadzonych przeze mnie zajęć zawsze staram się odnieść do tego, jak dany element języka stosowany jest w sytuacjach życia codziennego. W tym celu chętnie przytaczam anegdoty i rzeczywiste sytuacje oraz podaję przykłady, z jakimi spotkałam się w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu wprowadzany materiał językowy jest ciekawszy i zdecydowanie łatwiej zapamiętywany.

Serdecznie zapraszam do mojej szkoły!

Arleta Matysiak
MA in Bilingual Translation
właściciel szkoły


Certyfikaty:
Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat Certyfikat